طبقه بندی کار جرثقیل سقفی

طبقه بندی کلاس کاری انواع جرثقیل کارگاهی:

واحد فنی و مهندسی شرکت آرتیستون صنعت جهت آشنایی مشتریان خود با انواع طبقه بندی کلاس کاری جرثقیل سقفی تک پل، جرثقیل سقفی دو پل و جرثقیل سقفی آویز مطالب ذیل را ارائه نموده و امیدوار است تا با مطالعه و بررسی عناوین آن که توسط انجمن سازندگان جرثقیل آمریکا CMAA در شش عنوان از نحوه خدمات جرثقیل های صنعتی تنظیم گردیده است به انتخاب صاحبان صنایع جهت انتخاب جرثقیل مورد نیاز خود کمک نماید.

کلاس کاری A با خدمات کم کار و نادر:

FEM: 1 BM ISO: M 3

کاربرد آن در نیروگاه ها ، اتاق های توربین ، موتور خانه ها ، ایستگاه های ترانسفورماتور ، تأسیسات سد و یا هر نوع مشابه دیگر ، که نیاز به حرکت دقیق و آهسته با زمان بیکاری طولانی مدت می باشد .

کلاس کاری B با خدمات سبک کار:

FEM: 1 BM ISO: M 3

کاربرد آن در جرثقیل هایی است که ممکن است جهت عملیات مونتاژ سبک استفاده شود. نظیر انبار داری سبک ، کارگاه های تعمیرات ، کارگاه های خدماتی ، این نوع خدمات جرثقیل شامل بار برداری سبک با سرعت آهسته به طور متوسط 2 تا 5 بار در هر ساعت و 10 فوت در هر بار می باشد.

کلاس کاری C با خدمات متوسط کار:

FEM: 1 AM ISO: M 4

کاربرد آن در جرثقیل هایی است که در خطوط تولید ، آسیاب ، معادن و ….. که به طور میانگین با 50 % بار نامی خود 5 تا 10 مرتبه در یک ساعت به طور متوسط 15 فوت یا 50 % ظرفیت نامی خود عمل می نماید .

کلاس کاری D با خدمات سنگین کار:

FEM: 2 M ISO: M5

کاربرد آن در جرثقیل هایی است که از صنایع ریخته گری ، کارخانجات ، ماشین آلات سنگین ، انبارهای فولاد و خطوط تولید پرکار استفاده می گردد . این نوع خدمات جرثقیل شامل بارهای ثابت و نزدیک به 50 % از ظرفیت نامی در سرعت های بالا 10 الی 20 مرتبه در یک ساعت و به طور متوسط 15 فوت با 65% ظرفیت نامی می باشد.

کلاس کاری E با خدمات شدید کار:

FEM: 3 M ISO: M 6

کاربرد آن در جرثقیل هایی است که با تجهیزات جانبی نظیر پاتیل در کارخانجات ریخته گری و مذاب ، گرپ ها در کارخانجات سیمان و معادن ، انواع چنگک مخصوص حمل آهن قراضه در کارخانجات باز یافت انواع مگنت ها و گیره ها در انبارها و خطوط تولید محصولات فولادی می باشد . این نوع خدمات 100 % بار نامی و 20 مرتبه در یک ساعت با سرعت بالا می باشد.

کلاس کاری F با خدمات مستمر شدید:

FEM : 4 M ISO : M 7

این نوع جرثقیل ها تخصصی و کاملا به صورت سفارشی طراحی و ساخته می شوند که مسئولیت جا به جایی مستمر بارهای با ظرفیت و سرعت بالا در شرایط خدمات شدید قرار دارند . نکته مهم و حساسی که در طراحی این نوع جرثقیل ها لحاظ می گردد قابلیت اطمینان به اجزاء و دسترسی آسان و سهولت در تعمیر و نگهداری آنها می باشد . عمدتا در کارخانجات تولید ورق ، میلگرد و نورد فولاد کاربرد دارند.

همواره می توانید جهت دریافت مشاوره فنی با کارشناسان فنی ما تماس بگیرید تا شما را در انتخاب جرثقیل سقفی مناسب با صنعت نوع کاربری شما راهنمایی نمایند.

لینک صفحات مرتبط:

 تعمیرات و نگهداری،تست و بازرسی،